Ještě ve středu ráno dosahoval jen třetího stupně s větry o rychlosti 185 km/h, během dne ale zesílil. Experti nicméně nečekají, že oko hurikánu zasáhne přímo pevninu. Varují ale, že v některých oblastech Mexika patrně způsobí záplavy. Pobřeží zasáhnou vichry a prudké deště, spadnout může až 20 centimetrů srážek, z tohoto důvodu jsou desítky obcí ve stavu pohotovosti.

Varování bylo vydáno pro pásmo v délce 650 kilometrů zhruba od Acapulka po mys Corrientes včetně turisty oblíbeného Puerto Vallarta. Ohrožená oblast zahrnuje i průmyslová centra Lázaro Cárdenas a přístav Manzanillo. V turistických letoviscích Acapulco, Puerto Vallarta a Ixtapa také hrozí sesuvy půdy. 

John se ve středu ráno nacházel asi 180 kilometrů jihozápadně od Acapulka a rychlostí 19 kilometrů za hodinu se přesunuje podél pobřeží k severozápadu.

Florida si oddechla

Na Floridě, kde se už lidé připravovali na příchod ničivého Ernesta, zavládla úleva. Obavy z toho, že by se bouře Ernesto opět změnila v hurikán, se nenaplnily.

"Upřímně, jsme překvapeni, že nezesílil," řekl ředitel amerického Národního centra pro hurikány Max Mayfield. "Avšak pro všechny ty tisíce a tisíce lidí to je dobrá zpráva... Jako majitel domu jsem šťastný, jako meteorolog šťastný nejsem," dodal.

Ernesto si při cestě Karibským mořem vyžádal nejméně dva mrtvé na Haiti. Na Kubě za sebou nezanechal významnější škody.