Jejich přiznání, slzy a omluvy však soud neobměkčilo. Vyhověl tak návrhu prokuratury na udělení doživotního trestu. O případné podmíněné propuštění mohou požádat až poté, co si odpykají 25 let vězení. „Přivedli jste děti na svět, ale tím to skončilo. nevychovávali jste je, jako rodiče jste selhali a životy svých děti navždy zničili a změnili,“ řekl soudce během vynášení rozsudku.

Svých 13 dětí týrali hlady v řetězech. Manželům z Kalifornie hrozí doživotí

Prokurátor Mike Hestrin prohlásil, že tento případ je to nejhorší, s čím se kdy setkal. „Máme tu co do činění s lidskou zkažeností,” řekl.

David Turpin s manželkou a advokáty u soudu.

David Turpin s manželkou a advokáty u soudu.

FOTO: Will Lester, ČTK/AP

Manželé děti brutálně týrali a zneužívali. Podle žalobce byly děti v řetězech několik měsíců. Nemohly si je sundat, ani když šly do koupelny. Původně byly svazovány provazy, když však jedno z nich uniklo, začali rodiče používat řetězy a visací zámky. Zneužívání se zhoršilo, když se rodina přestěhovala z Texasu do kalifornského Perrisu.

Vězněné děti v Kalifornii byly v řetězech několik měsíců

Všechny děti byly vážně podvyživené. Nejstarší 29letá žena neměla ani 40 kg, dvanáctiletý chlapec vážil jako sedmileté dítě.

David Turpin u soudu plakal.

David Turpin u soudu plakal.

FOTO: Will Lester, ČTK/AP

Rodiče potomky pravidelně bili a škrtili. Žádné z dětí nikdy nebylo u zubaře. Sprchovat se nemohly častěji než jednou ročně. Když si umyly ruce nad zápěstím, byly obviněny, že si hrály ve vodě, a rodiče je opět spoutali do řetězů. Děti nesměly mít ani hračky.

Na věznění se přišlo, když sedmnáctiletá dívka utekla a zavolala tísňovou linku 911.

V pátek poprvé po svém osvobození děti vypovídaly před soudem. některé rodiče hájily, další ale popisovaly noční můry, které je pronásledují.

Rodiče v Kalifornii roky věznili svých 13 dětí, připoutali je řetězy k posteli

„Nedokážu slovy popsat, co jsme zažívali, když jsme vyrůstali... Někdy pořád ještě mám noční můry kvůli tomu, co zažívali moji sourozenci, kteří byli biti a poutáni řetězy,“ uvedlo další z dětí

Během procesu oba manželé plakali a jeden přes druhého se omlouvali. „Omlouvám se za všechno, co jsem udělala. Miluju naše děti tolik. Jejich štěstí je pro mě tak důležité. Zaslouží si jen to nejlepší v životě,“ říkala Louise a přesvědčovala všechny přítomné, jak je jí líto, co udělala.

Louise Turpinová se omlouvala.

Louise Turpinová se omlouvala.

FOTO: Will Lester, ČTK/AP

„Domácí vzdělávání a kázeň jsem vyžadoval s dobrými úmysly... Je mi líto, pokud jsem udělal cokoli, co jim ublížilo," uvedl Turpin