V pondělí krátce před 23.30 hod. místního času byl ve Spring Parku na okraji Houstonu spatřen zhruba 60–70letý muž, jehož identita zatím není známa. Vstoupil do vody a svědci viděli, že se okamžitě dostal do velkých potíží, načež ho strhl proud.

KOMENTÁŘ DNE:

Islamofobie? Nerozumím - Postoj evropských levicových intelektuálů ke kritikům islámu komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Očima Saši Mitrofanova: Má ČSSD sílu na doživotního Babiše?

Svědci se mu snažili pomoci, ale marně. Proto se předpokládá, že je mrtvý. Záchranáři nemohli zasáhnout, protože proud je v místě příliš silný a rychlý.

Letecký záběr na zaplavené La Grange v Texasu

Letecký záběr na zaplavené La Grange v Texasu

FOTO: Ralph Barrera, ČTK/AP

Šest lidí zahynulo v dodávce 

Už v neděli zřejmě zahynulo v Houstonu šest členů jedné rodiny, když je voda uvěznila v dodávce. Agentuře AP to řekla příbuzná rodiny Virginia Saldivarová s tím, že nezvěstní jsou její tchán a tchyně a čtyři jejich vnoučata ve věku od 6 do 16 let.

Saldivarová popsala, že bratr jejího muže Samuel Saldivar jel na začátku povodní do domu svých rodičů, aby je i děti, které u prarodičů nechala matka, z místa odvezl. Strhl je však silný proud rozvodněné řeky.

Samuel vylezl z auta stáhnutým bočním okénkem. Odsuvné dveře však byly částečně pod vodou a nešly otevřít. Křičel na děti, aby vylezly zadem, ale to se jim nepovedlo. Saldivarová dodala, že Samuel mohl jen sledovat, jak se dodávka potápí.

„Sam volal mému muži a řekl mu: Jsou pryč. V tu chvíli můj muž položil telefon a začal křičet,” vylíčila.

Utopené děti Saldivarových Daisy, Xavier a Dominic (zleva)

Děti Saldivarových Daisy, Xavier a Dominic (zleva)

FOTO: ČTK/AP

Saldivarová je přesvědčena, že se utopili tchán a tchyně – 84letý Manuel a 81letá Belia – a také jejich vnoučata Daisy, Xavier, Dominik a Devy.

Pobřežní stráž rodině sdělila, že nemůže po tělech pátrat, dokud voda neopadne.

O smrti svých potomků, které matka nechala u prarodičů, zatím neví jejich otec. Ten je ve vězení, protože porušil podmínku.