„Jde o prezidenta Putina, s nímž je Trump ochoten se setkat v případě svého vítězství ještě před inaugurací, ale také o Potěmkina,“ napsal newyorský zpravodaj listu.

Příměr „Potěmkinových vesnic“ podle něj používá demokratická kandidátka, když mluví o zdánlivých snahách soupeře upozornit na volební podvody, jež prý chystají demokraté.

Státní televize Rossija spočítala, že při posledních debatách oba kandidáti použili „ruskou stopu“ 21krát. „Je to asi palčivé téma. Vypadá to, že je mnohem důležitější než humanitární krize v syrském Aleppu nebo operace kolem iráckého Mosulu,“ uvedla.

Rusko a Putin tématem voleb

Agentura RIA Novosti s odvoláním na portál WikiLeaks napsala, že za celou dobu tří předvolebních debat se slova „Rusko“ a „Putin“ objevila 178krát, zatímco „terorismus“ či „al-Kajdá“ zazněly 162krát.

Server lenta.ru zveřejnil videomontáž pro Twitter s názvem „Hrubé vměšování Putina do volební kampaně v USA“. Postavy s tvářemi Trumpa a Clintonové v něm tančí na melodii ruské častušky, zatímco Putin jim hraje na klavír. Autoři použili starý záběr z účasti Putina na charitativním večírku, kde si zahrál a také zazpíval.

Clintonová obvinila Moskvu mj. z kybernetických útoků s tím, že pokyny podle ní pocházely od nejvyššího ruského vedení. Trumpa vyzvala, aby vzal na vědomí, že „pomoc Putina“ v těchto volbách nepotřebují.