„Sleduješ, co se děje?” odpověděl Mateen asi po půlhodině, tedy ve chvíli, kdy už měl na rukou krev.

„Ne,” odpověděla manželka. „Miluju tě, kotě,” odepsal podle televize Fox News Mateen a pak se odmlčel. Stanice CNN poznamenala, že Mateenovi psala manželka, že ho miluje.

Salmanová později vypověděla, že se mu následně snažila opakovaně dovolat, její choť už ale telefon nebral.

Za pár desítek minut byl mrtev. Zlikvidovalo ho zásahové komando SWAT americké policie. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Jedna z návštěvnic gay klubu natočila útok Omara Mateena, sama ho nepřežila

Tento týden vyšlo najevo také to, že se vrah z Orlanda před útokem na jednom ze svých facebookových profilů vyznal ze své náklonnosti k Islámskému státu.

„Skuteční muslimové nikdy nepřijmou oplzlé praktiky Západu. Svými nálety nám vyvražďujete nevinné ženy a děti. Nyní pocítíte pomstu Islámského státu,” napsal Mateen na Facebooku.

Americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden pokládají květiny k místu, kde si lidé připomínají oběti masakru v klubu v Orlandu.

Americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden pokládají květiny k místu, kde si lidé připomínají oběti masakru v klubu v Orlandu.

FOTO: Carlos Barria, Reuters

Z informací Fox News, která se odvolává na informace vyšetřovatelů, vyplývá také to, že si Mateen během masakru na Facebooku kontroloval, zda už se o útoku šíří informace.

Stihl dokonce i osmnáct telefonátů, přičemž několik z nich směřovalo na tísňovou linku. Dispečerům se rovněž vyznával z náklonnosti k Islámskému státu. [celá zpráva]

Mateenův masakr na Floridě je nekrvavějším útokem svého druhu v historii Spojených států.