Realitní magnát během kampaně opakovaně čelil výzvě, aby zveřejnil daňové přiznání. Trump to však odmítá s tím, že do výše daní, jaké platí, nikomu nic není. Současně neustále opakoval, že má rozsáhlý majetek a nominační kampaň financuje z vlastních zdrojů.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

„Vybudoval jsem neuvěřitelnou společnost a nahromadil jsem jeden z nejúžasnějších souborů realitních aktiv, z nichž je mnoho řazeno mezi nejlepší a nejvíce ikonické reality na světě,” uvedl Trump v prohlášení. Jeho kritici ovšem poukazují na to, že velkou část svého jmění zdědil, a připomínají sérii jeho podnikatelských propadů.

Američtí prezidentští kandidáti dobrovolně zveřejňují svá daňová přiznání už desítky let. Učinili tak i Trumpovi republikánští rivalové, kteří mezitím ze souboje o stranickou nominaci odstoupili, ale i uchazeči o demokratickou nominaci Hillary ClintonováBernie Sanders.

Trump by jednal s vůdcem KLDR

Trump v rozhovoru poskytnutém agentuře Reuters poodhalil také některé další kroky, které by učinil v zahraniční politice v případě svého zvolení. Otevřený je například osobnímu setkání se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem na jednání o zastavení jaderného programu jeho země.

„Neměl bych problém s ním mluvit,” uvedl Trump. „Zároveň bych zatlačil silně na Čínu, protože máme nad Čínou ohromnou hospodářskou moc,” pokračoval. Čína je hlavním spojencem izolovaného režimu v severní části Korejského poloostrova. Jednání o jeho jaderném programu se prakticky zastavila v roce 2008.

Poradce demokratické uchazečky o křeslo v Bílém domě Hillary Clintonové pro zahraniční politiku Jake Sullivan v reakci na výrok uvedl, že Trump trpí „bizarní fascinací zahraničními siláky”, jakými jsou Kim Čong-un nebo ruský prezident Vladimir Putin, zatímco uráží nejbližší americké spojence. „Jeho pojetí zahraniční politiky nikomu jinému nedává smysl,” řekl Sullivan.

KLDR považuje od Korejské války USA za svého hlavního nepřítele, protože Spojené státy stály v čele jednotek OSN, které přišly na pomoc Jižní Koreji. Pchjongjang  obhajuje nutnost vývoje jaderných zbraní právě údajnou hrozbou ze strany USA.