”Bernie Sanders lže, když říká, že jeho narušitelé nechodí na moje akce. Dej si pozor, Bernie, nebo moji příznivci vyrazí na ty tvoje!” napsal Trump na Twitteru.

I v projevu v Kansas City obvinil z chicagských protestů příznivce Bernieho Sanderse: „Jsou to Bernieho fanoušci! Bernie, srovnej si svoje lidi do latě!” Sanderse Trump označil za „komunistu” a „zavšiveného” senátora. [celá zpráva]

Odpůrci Trumpa v Kansas City

Odpůrci Trumpa v Kansas City

FOTO: Dave Kaup, Reuters

Také v divadle v centru Kansas City se snažili odpůrci Trumpův mítink narušit hlasitým křikem. Na transparentech měli hesla „Hlas pro Trumpa je hlasem pro nenávist”. Stovky lidí protestovaly také před budovou divadla, podle CNN policie použila i slzný plyn.

Podle AP se zdál být i sám Trump překvapený počtem svých odpůrců v divadle. Postěžoval si také, že zabrali místa jeho příznivcům. I když původně chtěl počkat, až protesty utichnou, ochranka začala demonstranty vyvádět. Přítomné policisty následně vyzval, aby protestující pozatýkali. Zatčení by se totiž podle něj dostalo do jejich záznamů a „to by jim zničilo zbytek života”. Své oponenty označil za „odpad” a pohrozil, že je všechny zažaluje.

Prezident Barack Obama v reakci na chicagský incident vyzval kandidáty, aby se zdrželi urážek a nesnažili se rozdělovat společnost.