„Věřím, že bych vyhrál v několika rozličných státech,“ uvedl Bloomberg v editorialu na stránkách Bloomberg View, který nazval „Riziko, které nepodstoupím“. Ani vítězství, v něž věří, by mu však podle jeho prognóz ke zvolení prezidentem nestačily.

„Když se podívám na data, je mi jasné, že kdybych vstoupil do boje, nevyhrál bych,“ prohlásil. Dodal, že by zřejmě jen zvýšil šance republikánského kandidáta.

„Podle toho, jak to teď vypadá, a s republikány v obou komorách Kongresu, je slušná šance, že by moje kandidatura vedla ke zvolení Donalda Trumpa nebo senátora Teda Cruze. Toto riziko nemohu s čistým svědomím podstoupit“.

Z prohlášení 74letého miliardáře, který byl v minulosti demokratem, načež přešel k republikánům, ale následně se zase vrátil do řad demokratů, plyne, že se nechce postavit Hillary Clintonové, protože věří, že má šanci získat nominaci a ve volbách porazit některého z vedoucích republikánů.

Zjevně ji také považuje za přijatelnější než Trumpa a Cruze a nechce jí ubírat hlasy.

„Demagog Trump”

Bloomberg sice přiznává, že se přátelí i s Trumpem, ale ten podle něj společnost rozděluje. O realitním magnátovi také prohlásil, že vede „tu nejdemagogičtější prezidentskou kampaň, a pase se na předsudcích a obavách lidí“.

Bloomberg se dal dříve slyšet, že pokud by republikáni nominovali Trumpa a demokraté Clintonovou, mohl by kandidovat také proto, že žádný z kandidátů se mu nezamlouvá jako budoucí hlava USA.

Uvedl, že je připraven dát na kampaň závratnou miliardu dolarů (24 miliard korun). Podle průzkumu agentury Reuters a agentury Ipsos by však Bloomberga jakožto centristického kandidáta volilo jen 12 procent lidí. Dalších 41 procent by volilo Clintonovou, Trumpa 31 procent.