„Ať žije Palestina, ať žije Gaza,“ doprovodili hackeři v úterý vydání druhé várky jmen, mezi nimiž figuruje také 1797 zvláštních agentů a zástupce ředitele jednoho specializovaného oddělení.

Britský deník The Daily Telegraph, který záznamy na zašifrovaných stránkách analyzoval, uvedl, že se seznam zdá být pravdivý. Upozornil přitom, že zřejmě jde o všechny zaměstnance FBI s příjmením začínajícím na A a končícím na Je.

FBI na svých webových stránkách tvrdí, že má téměř 35 000 zaměstnanců.

Úřady to popřely

Tisková kancelář amerického ministerstva vnitra k tomu uvedla, že „zprávy prověřuje“.

„Tyto zprávy bereme velmi vážně. Zatím však neexistují náznaky o přístupu k citlivým a osobním informacím,“ dodala.

Piráti však podle britského listu navíc uvádějí, že se jim podařilo z intranetu bezpečnosti ukrást 200 gigabajtů citlivých informací včetně čísel kreditních karet a armádní korespondence.

Údajně zneužili e-mail

Jeden z hackerů se serveru Motherboard pochlubil, že se do systému podařilo proniknout přes e-mailový účet na ministerstvu spravedlnosti. Úřad pak prý bez jakéhokoliv ověřování pirátům poskytl přístupové heslo do interní sítě, kde se dostali na jmenný seznam a k dalšímu terabajtu dat.

Zatím není jasné, kdo za útokem stojí. Objevily se spekulace, že by to mohla být skupina Crackas with attitude (CWA), která se v říjnu loňského roku pochlubila vniknutím do e-mailové schránky ředitele CIA Johna Brennana. [celá zpráva]