Osmasedmdesátiletý herec se domáhá finančního odškodnění za to, že zmíněné ženy prý poškodily jeho dobré jméno a čest. "Spoléhajíce pouze na nepodložená nařčení zahájily žalované ženy kampaň na zničení pověsti a postavení pana Cosbyho tím, že jej úmyslně, zlovolně a falešně obvinily ze sexuálních deliktů, k nimž údajně došlo před mnoha desetiletími," uvedli Cosbyho advokáti v žalobě. Výše požadovaného odškodného není známa.

Obhájkyně několika žen v reakci na Cosbyho krok prohlásila, že herec patrně vytáhl do války. "Tato taktika nezastraší odvážné ženy, které s ním budou bojovat," řekla advokátka Gloria Allredová.

Právnička Gloria Allredová (druhá zleva) s ženami, které nově tvrdí, že je Cosby znásilnil.

Právnička Gloria Allredová (druhá zleva) s ženami, které nově tvrdí, že je Cosby znásilnil.

FOTO: Jonathan Alcorn, Reuters

Obvinění vůči Cosbymu, která se před rokem dostala poprvé do fáze žaloby, zastavila jeho chystaný návrat na televizní obrazovky. Jeho údajné oběti tvrdí, že je před lety za pomoci alkoholu a drog sexuálně zneužil či znásilnil. Cosby všechna nařčení popírá, ačkoli se v médiích objevilo několik citací z dřívějších soudních dokumentů, kde údajně snahu o použití drog ke zlomení odporu několika žen přiznává.