Nově zvolený radní Jonathan Miller tvrdí, že se provinil pouze tím, že před svým domem na předměstí Prairie View spolu se svými přáteli stepoval. Kolemjedoucímu strážníkovi ale skupina přišla podezřelá.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Miller se podle agentury Reuters policistovi „představil jako zvolený zastupitel a majitel přilehlého domu”. Nechtěl, aby na něj policista sahal. Strážník nicméně pokračoval ve výslechu, a když si komunální politik klekl na kolena, před nasazením pout ho omráčil elektrickým paralyzérem.

Případ vyšetříme, slibuje policie

Policie ve Prairie View se k případu zatím nechce vyjadřovat, uvedla pouze, že případ prošetřuje.

Strážci zákona připustili také to, že jeden ze zasahujících policistů byl i u zatčení výše zmíněné a do té doby bezúhonné Sandry Blandové. Ta přitom skončila v poutech jen proto, že při odbočování nepoužila blinkr a při následné dopravní kontrole odmítla na výzvu policistů vystoupit z auta.

O tři dny později byla osmadvacetiletá Afroameričanka v cele nalezena oběšená. Zda šlo o sebevraždu, v současnosti vyšetřuje FBI.

Video

Policie zveřejnila videozáznam ze zadržení Sandry Blandové. Zdroj: Reuters