Letadlu mířícímu do Londýna začal během přípravy na start hořet jeden z motorů. Kapitán Chris Henkey stroj zastavil a nařídil evakuaci. Všech 159 cestujících na palubě i posádka stihli letadlo za několik minut opustit nouzovými východy pomocí skluzavek.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Udělal jsem to jediné správné, popadl jsem ženu a utíkal,” uvedl na Facebooku jeden z pasažérů, bývalý novinář Sid Langley. Někteří pasažéři, pro které Langley neměl příliš lichotivý výraz, ale podle něj zdržovali a ze skříněk nad hlavami „dolovali” příruční zavazadla. Podle britského listu The Independent to dokazují i jeho fotografie z evakuace.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Hořící letadlo na mezinárodním letišti v Las Vegas. Zdroj: Reuters

Nezodpovědní cestující vzbudili ostrou kritiku i na sociálních sítích. Někteří diskutéři se jich ale zastávali, neboť nikdo neví, jak by se zachoval v panice.

V bezpečnostních instrukcích British Airways, které posádka letadla cestujícím sděluje před startem, se přitom uvádí, že v případě nouzové situace mají cestující „rychle směřovat k nejbližšímu dostupnému východu a nic s sebou nebrat”. Kufry na kolečkách by mohly snadno natrhnout nafukovací skluzavku, a znemožnit tak její použití pro další cestující. Právě skluzavka byla při evakuaci použita.

Podle předsedy asociace pilotů British Airways Brendana O’Neala by měly aerolinky v tomto směru dbát na výchovu cestujících a zdůrazňovat jim, jak je nebezpečné brát s sebou příruční zavazadla během evakuace.