„Podívejte se na ten obličej. Copak by tohle někdo volil? Umíte si  představit takový obličej u vašeho příštího prezidenta? Chci říci, je to žena, a já bych takové věci neměl říkat, ale fakt, lidi, seberte se,“ uvedl Trump podle magazínu Rolling Stone.

Carly Fiorinaová

Carly Fiorinaová

FOTO: Brian Snyder, Reuters

Není to během kampaně poprvé, co se Trump veřejně pustil do křížku se ženami. Hned po první televizní debatě republikánských kandidátů se obořil na moderátorku Fox News Megyn Kellyovou. Nelíbilo se mu, že po něm chtěla, aby vysvětlil své dřívější výroky o ženách jako tlustých prasatech a povalečkách. Trump následně prohlásil, že Kellyová možná menstruovala. "Bylo vidět, že má oči podlité krví. Krví měla podlité úplně všechno,“ řekl.

Moderátorka debaty televize Fox News Megyn Kellyová

Moderátorka debaty televize Fox News Megyn Kellyová

FOTO: Aaron Josefczyk, Reuters

Na úspěšnou managerku Fiorinaovou navíc neútočil excentrický miliardář poprvé. Před měsícem na Twitteru napsal: „Zrovna jsem si uvědomil, že když posloucháte Carly Fiorinaovou v kuse déle než deset minut, začne vás šíleně bolet hlava.“

Fiorinaová po posledním výpadu uvedla, že to je vážná věc. „Možná, ale jen možná mu trochu vadím, protože jdu v průzkumech nahoru,“ odvětila.

Trump nicméně prohlašuje, že je s ženami zadobře. Hájí se, že jich ve svých firmách zaměstnal tisíce, a to i na důležitých a dobře placených místech. „Žen si vážím,“ tvrdí.