Úřady v provincii Ontario, kde muž žije v pečovatelském domě, upozornily Scotland Yard. Britští vyšetřovatelé prošli nevyřešené případy vraždy, které se archivují po dobu sta let, a vydali se za staříkem se složkou o vraždě 26leté Margaret Cookové.

Muži, jehož totožnost nebyla zveřejněna, předložili několik fotografií žen, mezi nimiž byl portrét jeho oběti. A senior na ni skutečně ukázal.

Přiznal se, že prostitutku Cookovou zastřelil ruskou pistolí před nočním klubem, protože ho prý podvodně připravila o peníze. Dobové zprávy hovořily o tom, že policie střelce stíhala, ale on jí zmizel v davu a pak se ztratil v metru.

Bojoval se svědomím

Scotland Yard nejprve podezříval 27letého pracovníka na stavbě, ale k zatčení nedošlo.

Dnes je zločin už dávno promlčen, ale pokud by byl pachatel tehdy dopaden, možná by ho čekala smrt. Trest smrti totiž Británie zrušila až v roce 1965.

Stařík podle list The Sun zápolil se svým svědomím poté, co mu před dvěma lety diagnostikovali rakovinu kůže. „Jeho fyzický stav není dobrý, ale mentálně je bdělý. Chtěl se vypořádat se svým svědomím, než umře,“ řekl deníku zdroj z vyšetřování.