Trump zveřejnil fotokoláž v úterý na svém twitterovém účtu #MakeAmericaGreatAgain, který sledují 3,2 miliónu lidí. Obrázek s jeho tváří, vojáky a americkou vlajkou doplnil výzvou: „Potřebujeme opravdové vedení. Potřebujeme výsledky. Uveďme USA zase do chodu!“

Jak se ale ukázalo, čtveřice vojáků na pochodu ve spodní části fotokoláže nejsou američtí příslušníci, nýbrž vojáci v uniformách SS. Nejedná se však o skutečné příslušníky dobových nacistických SS, ale o figuranty v historických uniformách.

Kritika na sebe nedala dlouho čekat, a tak Trump rychle snímek stáhl. Za chybu podle něj může stážista v jeho volebním týmu, který použil fotografii z jedné historické vojenské rekonstrukce.

U republikánů body neztratil

Trump ohlásil svoji kandidaturu v polovině června a hned vzbudil pohoršení, když ve svém prvním projevu označil Mexičany a další přistěhovalce z Latinské Ameriky za zloděje a násilníky. [celá zpráva]

V očích republikánských voličů mu to ale neublížilo. Podle průzkumu listu USA Today dokonce Trump se 17procentní podporou vede před ostatními kandidáty včetně Jeba Bushe. Paradoxní ale je, že pokud by byl zvolen za kandidáta své strany, proti předpokládané soupeřce z tábora demokratů Hillary Clintonové by měl podle voličů horší šance než šest jiných republikánů, kteří o prezidentské křeslo usilují po jeho boku.