Jednačtyřicetiletý Eric Casebolt, který pracoval jako policista deset let, čelil velkému tlaku. Jeho advokát uvedl, že mu vyhrožovali smrtí.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

V USA vyvolalo pobouření, jak řešil spor mezi návštěvníky místní plovárny. Bělošský policista přitom vytáhl na mladistvé černochy zbraň a patnáctiletou Dajerrii Bectonovou dokonce povalil na zem a klečel na ní. Ze záběrů neplyne, že by dívka dělala něco podezřelého. Podle mnohých jednal nepřiměřeně a krátce po incidentu byl dočasně postaven mimo službu.

Šéf policistů v McKinney Greg Conley na úterní tiskové konferenci označil Caseboltovo jednání za neomluvitelné. „Náš výcvik ani naše policejní praxe nic podobného nepřipouštějí. Přišel řešit násilnosti a sám se jich dopustil,” uvedl velitel Greg Conley. Dodal, že vyšetřování případu pokračuje.

Podle něj se Casebolt při zásahu nekontroloval. „Měl jsem na místě dvanáct příslušníků a jedenáct z nich jednalo podle výcviku. Ti odvedli perfektní práci,“ řekl BBC Conley. Na místě zasahovali proti nezvaným návštěvníkům plovárny.

Protest černošských obyvatel Dallasu proti policejnímu násilí

Protest černošských obyvatel Dallasu proti policejnímu násilí

FOTO: Mike Stone, Reuters

Napadení mladé černošky vyvolalo v Dallasu napětí. V pondělí v McKinney demonstrovalo téměř tisíc Afroameričanů s plakáty ”Barva mé kůže není zločin" a ”Nedupejte na naše děti". Místní aktivisté požadují, aby se případem zabývalo americké ministerstvo spravedlnosti.

Napadená dívka uvedla, že vyhodit ho nestačí.