Pětadvacetiletá Cheryl Treadwayová z floridského města Avon Park se minulé pondělí hádala se svým o rok starším přítelem Ethanem Nickersonem, který měl být pod vlivem drog a nakonec začal svou partnerku ohrožovat nožem a sebral jí telefon.

Následně s ní jel do školy, kde vyzvedla jejich tři děti. Po návratu domů se situace nezlepšila. Žena začala přemýšlet, jak se z toho dostat ven. Svého přítele nakonec uprosila, ať objednají pizzu. Na chvíli jí dal telefon, aby mohla provést objednávku přes aplikaci řetězce Pizza Hut.

Po dokončení transakce jí ho sice hned vytrhl z ruky, netušil však, že stihla do poznámky k objednávce napsat žádost o pomoc. Zaměstnanci restaurace, v níž je Treadwayová pravidelným zákazníkem, na zprávu zareagovali a místo pizzy poslali do jejího domu policii.

Ženě se krátce předtím podařilo z domu uprchnout s dítětem v náručí. Zbylé dvě děti však byly stále uvnitř. Po zhruba 20 minutách se Nickerson policii vzdal. Dětem se nic nestalo.

„Nevím, jestli by mě někdy něco takového napadlo. Udělala to tak přirozeně. Její přítel o tom vůbec neměl ponětí, dokud neviděl, jak přijíždíme k domu,“ okomentoval netradiční situaci policista Curtis Ludden.

Nickerson je ve vazbě a čelí hned několika obviněním.