„Toto je Džochar Carnajev. Bez starostí, bez lítosti, pořád stejný,“ prohlásila žalobkyně Nadine Pellegriniová k fotografii neupřesněného data, na níž Carnajev ve vězeňské kombinéze oranžové barvy ukazuje na kameru vztyčený prostředník.

Jednadvacetiletý Carnajev společně se svým bratrem Tamerlanem, jehož policie zastřelila na útěku, zavraždil čtyři lidi a víc než 260 dalších zranil. Soud ho uznal vinným ve všech třiceti bodech obžaloby, přičemž k sedmnácti z nich se váže trest smrti. [celá zpráva]

Žaloba ho chce dostat na popraviště a odmítá dohodu s obhajobou, která nabízela, že Carnajev uzná vinu za upuštění od trestu smrti.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Výbuch v Bostonu natočil i jeden běžec

Žalobci odmítají argument obhájců, že mladší Džochar byl pod pod vlivem Tamerlana, který o všem rozhodoval. Pellegriniová opakovaně prohlásila, že Carnajev jednal svévolně a s pohrdáním vůči životu ostatních lidí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z útoku na maratón v Bostonu

Zdroj: Reuters

Dohodu, na jejímž základě by atentátník uznal svoji vinu, by však upřednostnili rodiny mnohých obětí. Podle jednoho z průzkumů mínění by většina obyvatel Bostonu byla raději, aby dostal doživotní trest bez možnosti propuštění.

Rodiče osmiletého Martina Richarda, nejmladší oběti útoku, dokonce minulý týden vyzvali žalobce, aby „trápení ukončili“ a stáhli požadavek na trest smrti, aby se proces neprotahoval odvolacími řízeními.