Volby podle Rubia mají rozhodnout o budoucnosti a nevracet se do minulosti. Rubio tím narážel na to, že vítěz republikánských primárek bude čelit demokratické favoritce, bývalé první dámě a ministryni zahraničí Hillary Clintonové, která ohlásila kandidaturu v neděli. [celá zpráva]

„Poprvé za dlouhou dobu má Republikánská strana šanci být stranou budoucnosti. Včera jsme slyšeli o včerejší představitelce, která s námi chce zpátky do včerejška. Mám ale za to, že této zemi vždycky šlo o zítřek,“ řekl.

Rubio prohlásil, že americký sen se příliš mnoha rodinám v USA vzdaluje, a on to změní. „Cítím, že mám výjimečnou kvalifikaci nejen pro to, abych na to upozornil, ale také abych nastínil, co je třeba udělat, abychom toho dosáhli,“ řekl.

Vystudovaný právník Rubio je synem kubánských imigrantů a v případě úspěchu by se stal prvním prezidentem USA hispánského původu.

Svoji nominaci už ohlásili také republikánští senátoři Ted Cruz, který je rovněž hispánského původu, a Rand Paul, syn neúspěšného uchazeče o nejvyšší post z dřívějška Rona Paula.