"Obžalovaný si myslel, že jeho hodnoty jsou důležitější než lidé kolem něho. Chtěl probudit mudžáhidy, svaté válečníky," řekl Chakravarty. "Chtěl terorizovat tuto zemi. Chtěl potrestat Ameriku za to, co dělá jeho lidem," dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jednadvacetiletý Džochar je obžalován z celkem 30 činů, přitom 17 z nich v případě uznání viny postačuje pro vynesení trestu smrti.

Obhajoba ale stejně jako na začátku procesu i v jeho závěru argumentovala tím, že Džochar byl bratrem silně ovlivněn a možná i zastrašován. Chce vyhlášení trestu smrti zvrátit.

"Neexistuje žádná omluva. Nikdo se o žádnou snaží. Umístění bomby na bostonském maratonu před jedním rokem a 51 týdny byl nesmyslný čin," reagovala dnes v závěrečné řeči také Džocharova obhájkyně Judith Clarkeová. "Džochar Carnajev je připraven vaším verdiktem nést odpovědnost za své činy," pokračovala.

Dodala ale, že důkazy ukázaly, že to byl Tamerlan, kdo byl strůjcem útoku. "Tamerlan vyrobil bombu, Tamerlan zavraždil policistu Colliera, Tamerlan vedl a Džochar ho následoval," dodala Clarkeová.