Přivolaní policisté našli u sousedky matku, která měla mít podle úřadů se dvěma muži čtyři děti ve věku osm, jedenáct, patnáct a sedmnáct let. Po výslechu ji vzali do vazby, ale nebyla obviněna. Dvě její děti, které byly v sousedství, umístili do péče úřadů.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Zatím není jasné, jak dlouho byly děti v mrazáku, ale známá uvedla, že je neviděla rok. Matka tvrdila, že byly u příbuzných. Velitel detroitských policistů James Craig řekl, že děti byly zmrzlé „už nějakou dobu“.

Mrazák ohledala soudní úřednice Lee Gordonová. Podle ní byla těla pod černým pytlem. Protože byl obličej pokryt ledem, myslela si napřed, že jde o starší ženu: „Byla jsem znechucena, když jsem zjistila, že jsou to děti. Není snadné se s tím vyrovnat.“

Podle sousedek byla matka příliš ochranitelská a na Facebooku stále mluvila o tom, jak miluje své děti. Zřejmě je nepouštěla do školy a učila je doma. V žádné škole nebylo ani jedno z jejích dětí přihlášené.

Žena byla už deset let nezaměstnaná, měla finanční problémy a dlužila na nájemném, které platila se zpožděním. Majitel bytu jí minulý měsíc žaloval o 2206 dolarů.