Helikoptéry havarovaly blízko Villa Castelli v provincii La Rioja, což je zhruba 1170 kilometrů od hlavního města Buenos Aires. O neštěstí informoval televizi TN ministr bezpečnosti provincie César Angulo. Dodal, že podle svědků byla slyšet exploze. Úřady se domnívají, že se helikoptéry srazily, případ se však stále vyšetřuje. Počasí v oblasti bylo dobré. Angulo uvedl, že nehodu nikdo nepřežil. Jména zemřelých nezveřejnil.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Agentura AFP napsala, že mezi mrtvými jsou sportovní hvězdy, které se v Argentině účastnily natáčení televizní dobrodružné reality show o přežití Dropped.

V provincii La Rioja na severozápadě Argentiny havarovaly dva vrtulníky. Na palubě zahynulo deset lidí.

V provincii La Rioja na severozápadě Argentiny se srazily dva vrtulníky.

FOTO: Gabriel Gonzalez, ČTK/AP

Prezidentský palác oznámil, že mezi mrtvými je známá námořnice Florence Arthaudová (57), francouzská plavkyně a trojnásobná olympijská medailistka Camille Muffatová (25) a boxer Alexis Vastine (28), který získal bronz na olympiádě v roce 2008.

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Reality show stanice TF1 se vždy účastní osm sportovních hvězd, které jsou shozeny do nehostinného prostředí. Natáčení nejnovější série začalo koncem února v Patagonii. Podle představitelů provincie La Rioja se v oblasti nacházelo asi 80 členů filmového štábu, převážně Francouzů.