„Měl doslova pět sekund. Devětadevadesát procent pilotů by se obrátilo a vydalo zpět k ranveji. A spadli by. Harrison udělal to, co by udělali nejlepší piloti na světě. Učinil správný obrat, k jakému bylo letadlo bez motoru stavěné,“ ocenil Harrisona filmový producent Ryan Kavanaugh v rozhovoru pro magazín The Hollywood Reporter.

Rovněž Christian Fry z leteckého sdružení v Santa Monice herce chválil. Podle něj šlo o „naprosto nádherné nouzové přistání provedené neuvěřitelně dobře vycvičeným pilotem“.

Harrison Ford

Harrison Ford

FOTO: ČTK/AP

Podle Eddieho Aguglii, který přistání pozoroval přímo z hřiště, měli obyvatelé okolních domů štěstí, že letoun pilotoval 72letý Ford. „Riskoval život tím, že slétl na golfové hřiště, namísto toho že by se pokusil letět dál a vrátit se na letiště. Ještě 25 metrů a nechci ani pomyslet na to, co by se stalo. Zachránil několika lidem život,“ řekl stanici NBC News.

Ford podle úřadů letěl ve výšce 900 metrů a před přistáním zavadil o strom.

Fordův management uvedl, že herec není ohrožen na životě a lékaři očekávají, že se plně zotaví. Svědci popsali, že utrpěl rány na hlavě.

Ford začal létat před dvaceti lety. Má také licenci na helikoptéry. Nouzové přistání zažil už v roce 2000 v Nebrasce, tehdy i se svým spolucestujícím vyvázl bez zranění. Stejné štěstí měl o rok dříve, když při přistání havaroval v Los Angeles.

Fordův dvoumístný jednomotorový stroj Ryan Aeronautical ST-3KR byl vyroben v roce 1942. Za druhé světové války se na těchto letadlech cvičili američtí armádní piloti.