„Po nějaké době hledání byl malý chlapec nalezen nedaleko odtud,“ řekl vyšetřovatel torontské policie. Dobrovolníci ho našli po šestihodinovém pátrání bez známek života na dvorku rodinného domu zhruba 300 metrů od domova.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Tříletý Elijah Marsh opustil dům brzy ráno v době, kdy ještě zbytek rodiny spal. Zabouchly se za ním ale dveře, a tak se nemohl vrátit.

Teploty po ránu, kdy se chlapec vydal ven, klesly na minus 30 stupňů. Pro celou provincii Ontario byla vydána výstraha před extrémními mrazy způsobenými přílivem arktického vzduchu. Mrazivé počasí sužuje celý sever amerického kontinentu, velká jezera jsou zamrzlá stejně jako Niagarské vodopády. [celá zpráva]

V pátek se očekávají na východním pobřeží KanadyUSA historické mrazy. Kvůli příchodu takzvaného polárního víru prý teploty patrně spadnou nejníže za posledních 20 let.