USA v poslední době zažily bouřlivé protesty kvůli zabití několika černochů policisty za podivných okolností. Justice stíhání těchto strážců pořádku zastavila, ale účastníci demonstrací požadovali jejich potrestání. Šlo o případy v New Yorku, Fergusonu a Bridgetonu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Pondělní incident v Denveru se týká Jessiky Hernandezové. Policie tvrdí, že dva její příslušníci na ni vypálili poté, co do jednoho z nich narazila autem. Svědek, který byl v době incidentu ve voze, ale z obavy o svou bezpečnost nechtěl být jmenován, ve středu agentuře AP řekl, že Hernandezová do policisty narazila až poté, co byla postřelena. Ztratila prý vědomí a přestala auto ovládat.

Server Newsone uvádí, že incident se odehrál brzy ráno a že v autě byli čtyři dívky a jeden chlapec.

Demonstrace za výměnu žalobce

V samotném Denveru je to podle AP už čtvrtý případ během uplynulých sedmi měsíců, kdy policisté stříleli na jedoucí vozidlo, protože ho chápali jako hrozbu.

V úterý večer se před úřadem okresního prokurátora Mitche Morrisseye sešla skupina lidí, která požadovala, aby byl vyšetřením případu prověřen jiný, zvláštní prokurátor. Shromáždění prohlašovali, že Morrisseyovi nevěří, a poukazovali na to, že v Denveru naposledy čelil policista obvinění v souvislosti se střelbou v roce 1992.