Americká národní meteorologická služba přiznala, že její předpověď se minula se skutečností. „Děláme spoustu těžkých rozhodnutí a čekají od nás, že to vyjde. Teď to nevyšlo,” řekl listu The New York Times meteorolog Gary Szatkowski.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Rychle se měnící zimní bouře je obtížné předpovídat, zejména pokud jde o jejich směr. Naše věda urazila velkou cestu, ale v atmosféře je stále příliš mnoho jevů, které jsou pro předpovědi výzvou,” upozornili meteorologové.

Bouře se podle jejich nových informací přesunula velmi rychle na východ a sněhová nadílka je mnohem menší, než se původně zdálo. [celá zpráva]

Sněhový poprašek na Broadwayi

Sněhový poprašek na Broadwayi

FOTO: Craig Ruttle, ČTK/AP

Meteorologická služba hovořila o sílící bouři ohrožující životy, která přinese mimořádnou sněhovou nadílku a vichry o rychlosti přes 100 kilometrů v hodině.

Šest amerických států na východním pobřeží vyhlásilo v očekávání mimořádně špatného počasí nouzový stav. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: New York se vrací do běžných kolejí

Zdroj: Reuters

Ráno místního času (po poledni SEČ) se život ve všech pěti newyorských čtvrtích vrátil do normálních kolejí, obnovena byla i městská hromadná doprava, která byla preventivně zastavena.

Američan pomáhá roztlačit auto New Havenu

Američan pomáhá roztlačit auto v New Havenu

FOTO: Michelle Mcloughlin, Reuters

Guvernér státu New York Andrew Cuomo zakázal lidem od pondělí 23.00 místního času (dnes 5.00 SEČ) vyjíždět na silnice, vyjma případů nouze. Opatření se dotklo i samotného města New York, v němž zůstaly uzavřeny i školy, divadla a úřady, fungovat přestalo i sídlo OSN. Bouře měla postihnout kolem 60 miliónů lidí.

Muže jede v Bostonu na sněžném skútru.

Doprava v Bostonu byla jednodušší na sněžném skútru.

FOTO: Steven Senne, ČTK/AP

Větší potíže způsobila zimní nadílka jen na východním cípu ostrova Long Island, kde meteorologové zaznamenali vítr o rychlosti 75 kilometrů za hodinu.

Žena ve sněhové bouři v Lynnfieldu ve státě Massachusetts

Žena ve sněhové bouři v Lynnfieldu ve státě Massachusetts

FOTO: Steven Senne, ČTK/AP

Komplikace způsobilo počasí i ve státě Connecticut. Na některých místech byla naměřena výška nové sněhové pokrývky kolem 60 centimetrů. Se sněhem se potýká Boston a velká část státu Massachusetts.