Na otázku, zda se chce stát americkou prezidentkou, Clintonová odvětila, že to je na dlouhé lokte a složitý proces, "ne jako u Putina". A exministryně pokračovala údajným Putinovým vnitřním dialogem z dob, kdy ještě - před třetím zvolením prezidentem na jaře 2012 - byl Putin kvůli ústavě premiérem a v křesle hlavy státu jej na čtyři roky vystřídal nynější premiér Dmitrij Medvěděv:

"Vladimire, co myslíš, nechtěl bys být zase prezidentem?"
"Myslím, že chtěl."
"Tak proč to prostě neoznámíš? Řekneme Dmitriji, že se smí stát premiérem."
"No to je vynikající, vynikající nápad," imitovala Clintonová a se smíchem dodala: "U nás máme volby".

Putin: Se ženami je lepší se nehádat

Podle agentury Unian si ani Putin nebere vůči Clintonové servítky. V červnovém rozhovoru pro francouzskou televizi poznamenal, že jako šéfka americké diplomacie "nebyla nikdy příliš elegantní ve svých vyjádřeních", ale že "se ženami je lepší se nehádat".

Ještě dříve Clintonová na adresu Putinova chování ve světové politice prohlásila, že s něčím podobným se naposledy setkala na pískovišti v mateřské školce.

Clintonová dosud svou prezidentskou kandidaturu oficiálně neohlásila, nicméně se očekává, že do volebního souboje o prezidentský úřad v roce 2016 se zapojí. Podobně Putin odpovídá, že je ještě brzy, aby se vyjádřil, zda se v roce 2018 bude ucházet o další šestileté období v čele státu.