Zatím poslední obětí je starší muž, který podlehl infarktu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Mnohé rodiny jsou uvězněny ve svých zasněžených domech a nepočítají s tím, že se dostanou ven dříve než za několik dní. Na mnoha místech je kalamita a správa Buffala se tam ani nesnaží sníh odklízet.

Starosta města Byron Brown ocenil obětavost nejen záchranářů, kteří se musí brodit vysokým sněhem k ohroženým lidem, ale vůbec všech občanů. "Je jasné, že teď jsme jednotné Buffalo," řekl.

Zasněžená oblast West Seneca ve státě New York

Zasněžená oblast West Seneca ve státě New York

FOTO: Pool, Reuters

Mnohé domy zcela zmizely pod sněhem, požární stanice se proměnily v dočasné ubytovny, policisté vozí dětskou výživu malým dětem.

Střet chladného a teplého vzduchu nad jezery

Nezvykle chladné počasí postihlo všechny americké státy, ve většině se teplota pohybovala kolem nuly. Příčinou bohatých sněhových srážek je chladný arktický vzduch, který proudí směrem na jih a srazil se s teplým vzduchem nad Velkými jezery.

West Seneca ve státě New York pod přívaly sněhu

West Seneca ve státě New York pod přívaly sněhu

FOTO: ČTK/AP

Guvernér státu New York Andrew Cuomo situaci popsal jako "historickou událost".

Lidé v zasněženém Lancasteru ve státě New York

Lidé v zasněženém Lancasteru ve státě New York

FOTO: ČTK/AP

Podle meteorologů by se situace měla o víkendu zklidnit. Má se ale také oteplit a hrozí nová pohroma, tentokrát v podobě záplav.

Automobil pohřbený ve sněhu na mezistátní silnici I 190 ve státě New York

Automobil pohřbený ve sněhu na mezistátní silnici I 190 ve státě New York

FOTO: Reuters