Odvolal se přitom na střechového šéfa tajných služeb Jima Clappera. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Prezident buď nečte zpravodajské svodky, které dostává, nebo plácá hovadiny,“ citoval server The Daily Beast bývalého činitele Pentagonu, který podrobně pracoval na vyhodnocování hrozby sunnitských radikálů v Sýrii a Iráku.

Clapper si tento měsíc v rozhovoru pro deník The Washington Post sice sypal popel na hlavu, ale jiní důstojníci bili na poplach celé měsíce.

Ještě nedávný šéf vojenské rozvědky DIA Michael Flynn v lednu v Kongresu varoval, že hnutí, tehdy se ještě označující jako Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL), se pokusí uchvátit území ještě letos.

V té době už islamisté ovládali irácká města Ramadí a Fallúdža. Samotný Clapper při tomtéž slyšení upozorňoval, že tři hlavní uskupení radikálů v Sýrii, včetně ISIL, jsou magnetem pro bojovníky z ostatních částí světa.

Sílí tedy podezření, že ten, kdo zaspal, byl prezident.