Dívku, jejíž identita nebyla zveřejněna, doprovázeli na střelnici Bullet and Burgers u White Hills její rodiče. Střelnice na svých webových stránkách uvádí, že děti ve věku osmi až 17 let mohou střílet v případě, kdy je doprovází rodič nebo opatrovník.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Úřady v úterý zveřejnily video zachycující incident. Na záběrech je 39letý armádní veterán a instruktor Charles Vacca, který stojí vedle dívky. Ukazuje jí, jak zbraň držet, a nechá ji vystřelit jednu ránu. Pak nastavil na samopalu automatický režim a pobídl ji k další střelbě.

Děvče vystřelilo sérii ran, zpětný ráz na ni ale byl moc silný a nad zbraní ztratila kontrolu. Ruce i se samopalem jí vylétly nad hlavu, jedna ze střel trefila Vaccu do hlavy. Video, které zřejmě pořídili rodiče holčičky, končí těsně před zásahem.

Žádné obvinění nevznesou

Instruktora letecky transportovali do asi sto kilometrů vzdálené nemocnice v Las Vegas, kde o několik hodin později na následky zranění zemřel.

Muž byl ženatý a měl děti.

Místní šerif Jim McCabe pro server L. A. Times uvedl, že ve věci nebude vzneseno žádné obvinění, protože střelnice má řádnou licenci.

„Nemůžete dát devítiletému uzi a očekávat, že tu zbraň zvládne,“ vyjádřil se pro AP k případu, který vyvolal vlnu pobouření, odborník na zbraně Ronald Scott.