V tunelech na lince pět zůstalo od 19:15 stát sedm vlaků metra. Úřady zatím nezmínily příčinu výpadku proudu, uvedl web The Santiago Times.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Přerušení provozu mělo na dopravu ve městě v podvečerní špičce tragický dopad. Autobusy nestačily pojmout cestující. Podle ministra dopravy bylo výpadkem metra celkem postiženo na 100 000 lidí.

Rozsáhlý výpadek byl vyvrcholením potíží metra v Santiagu. Minulý týden byl přerušen provoz na části linky 4, oprava si vyžádala dřívější ukončení provozu a pozdější zahájení. Problémy ale byly i na trase 1 ve stanici El Golf.

Metro je přitom pro dopravu v Santiagu klíčové, denně přepraví dva milióny cestujících. Opozice už označila vedení metra za neschopné a neodpovědné. Obchodní ředitel metra ale namítal, že poruch je ročně mezi pěti až osmi a pouze zřídka se dvě nakumulují do jednoho týdne.