Sedmapadesátiletý Potts si podle verdiktu může po sedmi letech v káznici požádat o podmínečné propuštění. Obhajoba se snažila přimět soud ke shovívavosti, mimo jiné upozorňovala na to, že Potts si kvůli únosu letadla odpykal již na Kubě "velmi dlouhý trest ve vězení, které je známo jako jedna z nejhorších pekelných děr na světě".

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Potts byl za mlada revolucionářem a za svůj domov si v roce 1984 zvolil Kubu. S pomocí pistole unesl linkový spoj a přinutil piloty, aby na komunistické Kubě přistáli. K Pottsově překvapení ho ale tamní soudy poslaly za vzdušné pirátství na 13 let do vězení. Když se dostal na svobodu, oženil se s Kubánkou a živil se jako farmář. Má dvě dcery, které od roku 2012 žijí v USA.

Loni se s americkými úřady dohodl na vystavení pasu, aby se mohl do vlasti vrátit. Opakovaně totiž tvrdil, že se mu po USA stýská. Hned po příletu do Miami byl zatčen a obviněn. Hrozilo mu až doživotní vězení.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Američan, který před 30 lety unesl letadlo na Kubu, se vrací domů