Podle listu The Washington Post je to díky novému elektronickému systému Neurobridge (Neuronový most). S jeho pomocí obcházejí signály z mozku ta místa v páteři, jež jsou těžce poškozená následky nehody na moři, při níž kompletně ochrnul.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Hodně to připomíná srdeční bypass. Ale místo abychom vedli jinudy krev, přesměrováváme elektrické signály. Bereme impulzy z mozku, které obcházejí zranění, a tak se vlastně přímo dostávají ke svalům,“ popsal novinku Chad Bouton, jenž vedl projekt na pomoc Burkhartovi.

Pohyb ruky umožňuje mikročip malý jako hrášek. Ten mladíkovi implantovali do části mozku, která řídí ruku. Čip zachycuje impulzy a mění je v pokyny pro svaly. Ty přijímá elektrodová objímka na mladíkově ruce a předává je dál. Od přijetí signálu v mozku k pohybu uplyne jen desetina sekundy.

Zatím se experimenty v této oblasti na řízení robotických rukou pomocí mozku, nebo počítače využívaly k ovládání ochrnutých končetin. Teď je to poprvé, co člověk ovládá vlastní ruku myšlenkami.