Deník Daily Mail napsal, že Logan vyšel v úterý z budovy nejvyššího soudu v Brooklynu na svobodu díky vyšetřovacímu týmu, který se jeho kauzou znovu zabýval. Tento tým totiž zjistil, že klíčová svědkyně v procesu, který se konal v roce 1997, byla v policejní vazbě v době, kdy, jak tvrdila, viděla Logana krátce před vraždou.

"Toto svědectví - ať záměrně nebo omylem - bylo falešné," sdělil soudu podle Daily Mail zástupce obvodního prokurátora Mark Hale. "Svědkyně nemohla nic takového vidět, protože byla ve vazbě," dodal.

V New Yorku začal znovu působit zvláštní tým pověřený přezkoumáváním trestů vězení (CRU) vyvolávajících pochybnosti. Nyní prověřuje kolem 90 rozsudků, upřesnil podle agentury AFP brooklynský prokurátor Kenneth Thompson, který se o obnovení práce CRU zasloužil.

Vyšetřovatel prý opakovaně používal stejného svědka

Z dosud prostudovaných starých případů CRU dospěl u sedmi z nich k závěru, že rozsudek nebyl dostatečně podložený a naopak u 11 případů, že odsouzení bylo spravedlivé.

U většiny přehodnocovaných kauz vedl vyšetřování policista Louis Scarcella, který je již v důchodu a je podezřelý, že používal nelegální metody k usvědčení podezřelých. Někdy prý dokonce používal v různých případech stejného svědka.