„Nejsme zahořklí, ani rozzlobení. Jsem vděčná, že ji propustili a že dostala možnost vrátit se domů,“ komentovala verdikt dcera osvobozené seniorky Dentra Jonesová-Goodieová.

Studenti případ Jonesové přezkoumávali v souvislosti se sociálním programem pro odsouzence. Losangeleský soud upozornili, že Jonesová příteli Mosemu Willisovi nepomáhala, nýbrž jím byla týrána.

Willis unesl dvojici drogových dealerů a pod pohrůžkou zastřelení donutil Jonesovou, aby s ním nasedla do auta, s nímž zajel do opuštěného stromořadí, kde oba unesené střelil. Jedna oběť zemřela, druhá přežila.

Jonesová se podle nových svědectví snažila příteli alejí bezúspěšně utéct. Její obhájci argumentovali, že před vraždou neměla nikdy oplétačky se zákonem. Naopak, pracovala jako pomocná učitelská síla a pravidelně chodila do kostela. S Willisem si začala proto, že jí ho bylo líto, protože neměl kde bydlet.

Přítel měl ale násilnickou povahu. Dcera Jonesové dokonce vypověděla, že po ní týden před vraždou střílel a vyhrožoval, že matku zabije.

Willis byl za vraždu odsouzen k smrti. Zemřel ale ještě před vykonáním popravy.