Wahlová je druhou pracovnicí Russia Today (RT), která se vzepřela politice stanice. Před ní ruský postup na Ukrajině kritizovala Abby Martinová, když v živém vysílání prohlásila, že nebude obhajovat vojenskou agresi proti Ukrajině jen proto, že pracuje pro RT.

Věřím, že je třeba šířit pravdu. Proto odcházímLiz Wahlová

Wahlová divákům prozradila něco i ze svého soukromí. "Mí prarodiče sem (do USA) přijeli v době revoluce v Maďarsku ironicky proto, aby unikli sovětským jednotkám. Měla jsem velké štěstí, že jsem mohla vyrůstat v USA," řekla.

"Nemohu být součástí stanice financované ruskou vládou, která ospravedlňuje Putinovy akce. Jsem hrdá na to, že jsem Američanka, a věřím, že je třeba šířit pravdu. Proto odcházím," řekl Wahlová.

Odhalit propagandu

Stanice, která vysílá do stovky zemí, její krok komentovala takto: "Jestliže novinář nesouhlasí s pozicí organizace, pro niž pracuje, má se podle běžného postupu obrátit na redaktora, a pokud problémy nelze vyřešit, má odejít jako profesionál. Dělá-li někdo ze svého osobního rozhodnutí show, není to nic jiného než upozorňování na vlastní osobu."

Wahlová však později řekla americké stanici CNN, že "nic nemůže být vzdálenějšího pravdě než tvrzení, že chtěla svým krokem získat něco pro sebe". Váhala prý z obav před následky, ale nakonec se rozhodla, protože věří, že je třeba odhalit "propagandistickou povahu RT při krytí ukrajinské krize”.

Chtěli ji poslat na Krym

Problémy stejné stanici způsobila i moderátorka Abby Martinová, která ve vysílání řekla, že nesouhlasí s vysláním vojáků na Krym. Televize na to reagovala tak, že by se měla podívat na Krym, aby situaci lépe porozuměla, to ale Martinová odmítla. V televizi stále pracuje. [celá zpráva]