Meteorologové předpovídají, že podobné počasí potrvá až do čtvrtka, a úřady vyzvaly obyvatele, aby tomu přizpůsobili své plány. Očekává se, že někde napadne až 30 centimetrů sněhu. Ve státech Alabama, Louisiana a Mississippi byl vyhlášen stav nouze.

Teploty v oblasti mohou klesnout hluboko pod nulu kvůli ledovému vzduchu, který na jih proudí ze severních oblastí.

Sněhová bouře na pláži v Západní Virginii

Sněhová bouře na pláži ve Virginii

FOTO: L. Todd Spencer, ČTK/AP

Mnoho lidí strávilo hodiny v dopravních zácpách. Kvůli zledovatělé vozovce se kolony skoro nehýbaly. CNN dala jako příklad Rebeku Coleovou z Atlanty, která jela v úterý odpoledne z práce. Polovinu vzdálenosti patnácti kilometrů urazila za deset hodin. V autě seděla ještě ve středu v jednu hodinu v noci místního času a doufala, že jí nedojde benzín.

V mnoha státech padal mrznoucí déšť nebo sníh s deštěm. Meteorologové sice sníh předpovídali a motoristům doporučovali, aby nevyjížděli, ráno se ale nic nedělo, a lidé tak jeli do práce a do školy jako obvykle. Sněžit začalo až během dne. Například v New Orleansu sněží tak jednou za deset let.

Kolona aut v Atlantě v úterý odpoledne místního času

Kolona aut v Atlantě v úterý odpoledne místního času

FOTO: Ben Gray, ČTK/AP

„Je jedno, zda máte poslední model Mustanga, rozpadající se dodávku, nebo terénní auto. Kola se protáčejí na ledu všem stejně,“ popsal Mariano Castillo. Mnoho řidičů nakonec nechalo vozy stát a šlo pěšky.

V postižených státech byly v úterý zrušeny tři tisíce leteckých spojů.