Policie zadržela trojici mužů, které ze založení požáru podezřívá. Muži si podle všeho na úpatí pohoří San Gabriel, asi 40 kilometrů severovýchodně od Los Angeles, rozdělali oheň, který se poté začal rychle šířit.

Do hašení zapojilo i množství helikoptér.

Do hašení se zapojilo i množství helikoptér.

FOTO: Gene Blevins, Reuters

S živlem, který dosud zničil asi 7000 hektarů lesa a dvacítku budov včetně pěti obytných domů, bojovalo nejméně 700 hasičů. Na místě zasahovalo 70 hasičských cisteren a letka helikoptér a hasicích letadel.

Své domovy museli opustit obyvatelé obce Glendora v údolí San Gabriel a část obyvatel sousedního města Azusa. Celkem bylo evakuováno zhruba 900 domů.

Dým zahaluje i předměstí Los Angeles.

Dým zahaluje i předměstí Los Angeles.

FOTO: Gene Blevins, Reuters

Podle velitele zásahu Johna Trippa už se podařilo uhasit asi třetinu požáru. "Počasí je nám dnes nakloněné. Vítr, který jsme čekali, nepřišel," uvedl Tripp, podle nějž už je nebezpečí zažehnáno zejména tam, kde se oheň blížil k obydleným oblastem. Někteří evakuovaní se proto mohli vrátit domů.

Kalifornie se v současné době potýká s velkým suchem. Loňský rok byl vůbec nejsušším od počátků statistických měření, poznamenala agentura DPA.

Požár u Glendory

Požár u Glendory

FOTO: Mario Anzuoni , Reuters