Bieber zatčen ani obviněn nebyl, uvedl policejní mluvčí David Thompson. S policisty spolupracoval, ale nebyl ani vyslýchán.

Justin Bieber

Justin Bieber

FOTO: Mario Anzuoni/files, Reuters

Policie přijela do zpěvákova domu v úterý ráno kvůli stížnosti jeho souseda, že mu Bieber při „vajíčkovém útoku“, jenž se udál už minulý čtvrtek, značně poškodil jeho dům na předměstí Calabasas. Policisté dorazili v osm hodin ráno, osazenstvo domu ještě spalo. V domě bylo podle zástupce okresního šerifa Steva Whitmora osm lidí.

Letecký snímek Bieberova domu

Letecký snímek Bieberova domu

FOTO: NBCLA.COM/Handout via Reuters, Reuters

Policie jméno zatčeného Bieberova spolupracovníka nezveřejnila, ale podle stanice CNN se jedná o rapera Lil Za. Policejní příslušníci se v domě sháněli po záznamu z bezpečnostních kamer, když spatřili látku, která byla každému volně na očích. Policie nejprve uvedla, že zabavila kokain, posléze upřesnila, že zřejmě jde o extázi a lék Xanax. Podezření mají ještě potvrdit laboratorní testy.

Bieber se potýkal s policií už dvakrát. Loni si na něj soused stěžoval, že jejich čtvrť ohrožuje divokými jízdami v autě. V listopadu 2012 ho zase fotograf obvinil z napadení. Ani v jednom případě nebyla mladá hvězda obviněna.