Curtisi Reevesovi se nelíbilo, že 43letý Chad Oulson opakovaně posílal z mobilu textové zprávy své dceři. Nejprve ho upozornil, že ho to ruší, a vyzval jej, aby telefon odložil. To se nestalo a strhla se slovní potyčka, dokud Reeves nevstal a neodešel ze sálu.

Kino opustit nechtěl, pouze si šel stěžovat pracovníkům kina. Příliš ale nepochodil.

„Vrátil se velice dopálený,“ popsal svědek, který se svým synem seděl poblíž. Když si Reeves zase sedl, obrátil se na něj Oulson a zeptal se, jestli si byl na něj stěžovat. Dodal také, že si jenom psal s dcerou. Následovala nová výměna názorů, to už na sebe oba aktéři mluvili zvýšeným hlasem a vzduchem letěl popcorn. Najednou zazněl výstřel.

Oulson utrpěl smrtelné zranění. Poraněna do ruky byla i jeho žena Nicole, která šla na film s ním. Snažila se totiž Reevesovi ve výstřelu zabránit a vztáhla ruku ve směru, kam mířil.

Policie před kinem ve Wesley Chapel

Policie před kinem ve Wesley Chapel

FOTO: Profimedia.cz

Hned ho zatkl další divák

Penzionovaného policejního kapitána a veterána z války ve Vietnamu Reevese následně zatkl zástupce okresního šerifa, který se náhodou nacházel mezi diváky. Reeves byl obviněn z vraždy druhého stupně.

CNN upozornila, že zmíněné kino na svých webových stránkách upozorňuje, že lidé by neměli během promítání používat mobily, a to ani k psaní textových zpráv. Nosit do kina zbraň je také zapovězeno.