„Je na tom velmi dobře a dostává péči, kterou měla dostat před 28 dny,“ uvedl Dolan ve zprávě, „lékaři jsou optimističtí, protože její stav je stabilizovaný a její zdraví se zlepšuje od chvíle, kdy byla převezena z oaklandské dětské nemocnice.“ [celá zpráva]

Lékaři označili Jahin mozek za odumřelý 12. prosince poté, co utrpěla srdeční mrtvici během toho, kdy se zotavovala po odebrání mandlí a epitelu u nosu a hrdla, kterýžto zákrok prodělala 9. prosince.

Od té doby rodiče bojovali s nemocnicí, aby dívka byla nadále připojena na umělou plicní ventilaci a krmili ji s pomocí sondy. Nemocnice ji na základě rozhodnutí soudu nechala na dýchacím přístroji, ale poskytovala jí nitrožilní výživu. [celá zpráva]

Expertka z oaklandské nemocnice Heidi R. Floriová tvrdila, že u pacientů v tak vážném stavu není vhodná výživa sondou.

Podle lékařů pacientovi s odumřelým mozkem, který není vyživován, během dvou až čtyř týdnů selžou orgány.

Konec může přijít kdykoli

Jak ale list upozorňuje, i po středě převažuje počet otázek nad počtem odpovědí.

Podezření vzbuzuje, že rodiče odmítli sdělit, kam byla dívka převezena a kde jí provedli tracheotomii. Kancelář koronera v okresu Alameda uvedla, že dívka byla zřejmě převezena mimo Kalifornii. Koroner jí už vydal úmrtní list, kde je uvedeno, že zemřela 12. prosince, ale není tam příčina smrti, protože nebyla provedena pitva.

Několik expertů prohlásilo, že neexistují postupy, jak přivést Jahi k životu. A po převozu Jahi Dolan uvedl: „Nevíme, jestli to dokáže.“ Varoval, že dívka je v tak vážném stavu, že její srdce může kdykoli přestat tlouci.