Sto osm osob bylo zadrženo v Kanadě, 76 v USA, další pak zatkli v Austrálii, v Mexiku a ve Španělsku.

Zátah zakončil vyšetřování, která začalo před třemi lety. Detektivové zjistili, že 42letý Toronťan Brian Way provozoval společnost Azov Films, které umožňovaly zájemcům si vyměňovat videa s pedofilní tématikou. Upozornily na ně stížnosti na webu cybertip.ca, kde se hlásí podezření na pedofilní aktivity. Získat je bylo možné buď stažením, nebo si je zájemci mohli nechat zaslat poštou. Společnost tvrdila, že jde o videa naturistů, která jsou v USA a v Kanadě legální. Firma vydělala čtyři milióny dolarů, její filmy se prodávaly v 94 zemích světa.

Way je ve vazbě od května 2011 a byl obviněn z jedenácti trestných činů.

Databáze policisty přivedla na další lidi. V listopadu 2010 kanadská policie zajistila při prohlídce v domě bývalého učitele v Brandtfordu u Toronta 350 000 obrázků dětské pornografie a asi 9000 videí s touto tématikou. Některé z natočených dětí ho znaly.

Spojené státy se do vyšetřování zapojily, protože hodně zákazníků společnosti Azov bylo z USA.

Zástupce šéfinspektora vyšetřovací služby americké pošty Gerald O´Farrell uvedl, že všechny identifikované oběti byli prepubertální a některé měly jen pět let. Právě jeho úřad zachránil na 330 zneužívaných dětí.