Střelba v Detroitu se udála před holičstvím ve východní části města, kde se nachází množství heren a barů. „Lidé uvnitř slyšeli povyk a otevřeli dveře. Nato byly tím směrem vyslány výstřely,“ popsal policejní mluvčí Kelly Minerová.

O život přišli tři lidé, pět dalších bylo zraněno.

Vyšetřovatelé na místě střelby v Detroitu

Vyšetřovatelé na místě střelby v Detroitu

FOTO: ČTK/AP

Útočník z místa před příjezdem policistů uprchl. Minerová nevyloučila, že pachatelů mohlo být víc. Vyšetřovatelé pátrají po dvou autech.

Střílel na zastávce

Ve Washingtonu ve stejný den zaútočil muž s pistolí na lidi u autobusové zastávky v severovýchodní části města. Stalo se tak krátce po 13. hodině místního času a bez zjevného důvodu.

„Slyšela jsem čtyři, možná šest výstřelů,“ řekla svědkyně televizi News4. Dodala, že v místě je vždycky rušno, takže tam byla spousta lidí.

Útočník postřelil dvě ženy a dva muže. Jeden z nich, Shomari Stone, měl štěstí, protože byl zasažen jen do prstu a z nemocnice ho záhy propustili. Stav dvou dalších zraněných je ale vážný.

„Byl jsem na cestě do supermarketu. Nejdříve byl dvakrát zasažen jeden pán, potom další,“ popsal událost Stone. „Mám strach – ve čtvrti, kde jsem vyrostl,“ dodal.

Útočníka policie zadržela. Jeho totožnost ani motivy zatím nezveřejnila.