„Tento film jsem vyrobil během mého soudu v Praze. Nevěděl jsem, co se mnou bude, jen jsem cítil, že jsem jednal správně, když jsem se k soudu dostavil,“ popsal Blythe.

Snímek je k vidění zde.

Video chtěl zveřejnit ještě před rozsudkem, to v něm ještě chyběla závěrečná pasáž s Blythem stojícím na Karlově mostě, kterou dotočil až poté, co byl soudem zproštěn obvinění.

„Ukázal jsem klip svému právníkovi a on mi poradil, abych to zveřejnil, až bude po soudu. Domníval se, že české úřady by nemusely porozumět, co jsem tím filmem chtěl říct,“ vysvětlil zpěvák.

Blythe ve videoklipu použil i četné záběry na marionety z pražských krámů.

Blythe ve videoklipu použil četné záběry na marionety z pražských krámů.

FOTO: randonesia.com

Klip podle Blytha vystihuje, jaké myšlenky ho během procesu pronásledovaly. Video, k němuž vytvořil i hudební podkres, je plné ďábelsky vyhlížejících loutek a nechybí ani záběry smrtky na staroměstském orloji.

„Marionety jsou součástí české kultury, kterou jsem si zamiloval. Loutka čerta představuje mě, jak jsem sám sebe vnímal a jak na mě nazírala společnost. Jen chci zdůraznit, že tady nepředstavuje zlo,“ uzavřel Blythe, který snímek zakončil vzkazem pro zemřelého fanouška: „Odpočívej v pokoji, Danieli.“

Blythe v současnosti chystá i knihu vzpomínek. Jejím středobodem má být pražský proces kvůli úmrtí fanouška po koncertě Lamb of Gods v klubu Abaton v roce 2010. [celá zpráva]