„Letadlo stoupalo a klesalo, a pak se otočilo... Pak dopadlo na zem. Strop se zhroutil, dopadl na hodně lidí, hodně jich to zranilo. Seděl jsem hned vedle místa, kde se udělala ta velká díra,“ popsal děsivé chvíle mladý pasažér Edwin Lee.

Strop letadla se zřítil podle jednoho z pasažérů přímo na desítky cestujících.

Strop letadla se zřítil podle jednoho z pasažérů přímo na desítky cestujících.

FOTO: Reuters

To, jak bylo přistání dramatické, popisují také očití svědci, kteří situaci pozorovali ze sanfranciského letiště. „Viděl jsem, jak se letadlo hrozně rychle přibližuje a vypadalo to na velmi tvrdé přistání. Pak jsem viděl létat jiskry z jednoho z motorů. Potom se otočilo o 360° a já jsem už viděl jen spoustu kouře a oheň,“ řekl Greg Claxton.

Video

Expirované video

Havarovaný Boeing 777 letecké společnosti Asiana

Zdroj: Reuters

Jeho slova potvrzuje také další svědek Sekope Tagilala: „Zadní část trupu narazila na ranvej, ozvala se obrovská rána a já jsem myslel, že se to letadlo zlomilo. Předek šel dolů, letadlo se jakoby přehouplo zezadu dopředu a točilo se po ranveji, až se zastavilo na tom místě, kde je teď, a začalo hořet.“

Do bezpečí se dostalo 190 lidí, mnozí z nich však byli později ošetřeni s drobnými poraněními.

Do bezpečí se dostalo 190 lidí, mnozí z nich však byli později ošetřeni s drobnými poraněními.

FOTO: ČTK/AP

Sobotní tragédie si vyžádala dva lidské životy a dalších 181 zraněných. Oběťmi jsou podle jihokorejského ministerstva dopravy Číňané. Na palubě bylo 141 Číňanů, 77 Jihokorejců a 61 Američanů. [celá zpráva]

Trosky letadla na přistávací dráze

Trosky letadla na přistávací dráze

FOTO: Reuters

Nejméně 130 lidí bylo ošetřeno, v kritickém stavu zůstávají dvě děti a šest žen. Do bezpečí se dostalo 190 lidí, mnozí z nich však byli později ošetřeni s drobnými poraněními.

Čtěte také: Havárie Boeingu 777 si vyžádala dva životy a téměř 200 zraněných

Příčiny nehody jsou zatím stále předmětem vyšetřování. Podle prvních hypotéz stroj dosedl příliš brzo, možná ještě před prahem přistávací dráhy a ocasní částí zavadil o ochrannou zídku proti mořským vlnám nebo o ranvej.

Video

Expirované video

Příčiny nehody jsou zatím stále předmětem vyšetřování

Zdroj: Reuters

Podle televizních záběrů trup letounu hořel už při přistání. Z trosek stoupal hustý dým. Hasiči si ale s plameny na ocasu a křídle během několika desítek minut poradili. Vršek přední části trupu za pilotní kabinou je vyhořelý.

Havarovaný letoun po nouzovém přistání v San Francisku.

Havarovaný letoun po nouzovém přistání v San Francisku.

FOTO: Jeff Chiu, ČTK/AP