Lon Snowden je podle stanice přesvědčen o tom, že se syn do vlasti vrátí, ovšem pokud nebude vězněn před soudním procesem a povinně vázán mlčenlivostí. Měl by mít také možnost zvolit si místo, kde se soud bude konat.

Otec se obává, že s jeho synem by mohl někdo manipulovat, včetně organizace WikiLeaks. Ta se v pomoci bývalému technikovi pracujícímu pro americké tajné služby angažuje.

Devětadvacetiletý Edward Snowden se skrývá. Z USA po vyzrazení existence tajného programu Prism novinářům nejprve utekl do Hongkongu a odtud do Moskvy. Podle ruských úřadů pobývá v tranzitním prostoru moskevského letiště Šeremetěvo. Hovoří se o tom, že usiluje o azyl v Ekvádoru. Ten už dříve udělil azyl zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi.

Lon Snowden už minulý týden svého syna vyzýval k návratu do Spojených států. Prostřednictvím televize Fox News jej vyzval, aby se nedopouštěl vlastizrady. „Doufám, modlím se a žádám tě, abys nezveřejňoval žádná tajemství, která by mohla znamenat vlastizradu,“ prohlásil.