Sobotní reklamní party organizovanou výrobcem bylinného likéru Jägermeister navštívilo kolem 200 převážně mladých lidí. Mezi nimi bylo i několik hostesek, které nabízely zmíněný alkoholický nápoj.

Organizátoři chtěli na večírku vytvořit efekt kouře, personál v oranžových uniformách proto v jeden moment nalil do bazénu několik kbelíků tekutého dusíku. Ten ale přišel do kontaktu s chlorem ve vodě a následnou reakcí vznikl toxický opar, který lidem v bazénu způsobil dýchací potíže, napsal mexický portál Excelsior.

Hosté na okraji bazénu si brzo všimli, že lidé ve vodě omdlévají a zavolali pro pomoc. Přivolaní záchranáři vytáhli návštěvníky z bazénu a převezli je do nedaleké nemocnice. U většiny z nich lékaři diagnostikovali kardiovaskulární problémy.

Osm propuštěno, jeden v kómatu

„Uvědomili si, že jsem omdlela, když viděli, jak můj tác plaval volně v bazénu. Jinak bych se utopila,“ řekla pro Milenio.com hosteska Jael Jimenezová, která se také stala obětí toxického oparu.

Jeden z převezených, který byl serverem Univision Noticias identifikován jako 21letý Jose Ignacio Lopez del Toro, upadl do kómatu a zůstává na jednotce intenzivní péče. Zbylých osm lidí bylo po ošetření propuštěno.

Zástupce vrchního návladního Manuel Angel Hernandéz zahájil předběžné vyšetřování, na jehož základě rozhodne, zda budou v souvislosti s incidentem vznesena obvinění.