Tříčlenný senát rovněž jednomyslně odmítl žádost o vydání fotografií, kterou vznesla konzervativní nezisková skupina Judicial Watch na základě zákona o svobodě informací.

Soud rozhodl, že Ústřední zpravodajská služba (CIA) oprávněně zabránila publikaci snímků, jelikož při podrobném prozkoumání fotografií bin Ládinovy tváře by mohly být odhaleny tajné metody zpravodajské služby.

Ve zdůvodnění odvolací soudci dávají za pravdu vládě prezidenta Baracka Obamy a souhlasí s ní v tom, že zveřejnění snímků by mohlo vyvolat nepokoje, jež by mohly ohrozit Američany v cizině. "Není pochyb o tom, že vláda fotografie nezveřejňuje nikoli proto, aby skryla nějaké pochybení nebo se vyhnula potížím, ale aby zabránila zabíjení Američanů a násilí proti americkým zájmům," stojí v dokumentu.

IA proto může odmítnout fotografie zveřejnit na základě výjimky ze zákona o svobodě informací, která se týká tajných dokumentů.

Šéf organizace Judicial Watch Tom Fitton v reakci sdělil, že rozhodnutí dovoluje "teroristům diktovat (Američanům) zákony". Právníci jeho skupiny prý nyní zvažují další kroky a nevylučují, že by se mohli obrátit na americký nejvyšší soud. Ministerstvo spravedlnosti zatím na rozhodnutí soudu nereagovalo.

Usámu bin Ládina zabilo 1. května 2011 v pákistánském Abottábádu americké komando. USA mají 52 fotografií a videí z této akce, ale jejich zveřejnění se brání z důvodu ohrožení národní bezpečnosti.