Sedmadvacetiletá Amanda Berryová přijela spolu se šestiletou dcerou Jocelyn, která se jí narodila během doby, kdy ji únosce Ariel Castro držel ve svém domě ve sklepě, ve středu domů v minivanu a s policejní eskortou. Na průčelí skromného domku ji čekal nápis Vítej doma, Amando.

Nápis Vítej doma, Amando na domě unesené dívky.

Nápis Vítej doma, Amando na domě unesené dívky

FOTO: Tony Dejak, Reuters

Přestože se interview s novináři měla zhostit sama Amanda, nakonec promluvila její starší sestra. Když předstoupila před mikrofony, bylo znát, že plakala.

„Jsme nadšení, je to šťastný konec. Naše rodina žádá o soukromí, abychom se z toho moje sestra, neteř a já mohli vzpamatovat,“ požádala veřejnost a dodala: „Oceňujeme, co jste pro nás během posledních deseti let vykonali. Prosím respektujte naše soukromí, dokud nebudeme schopni vydat prohlášení. A děkujeme.“

Do domu rodičů se ve středu vrátila i Gina DeJesusová, kterou unesli ve 14 letech. Poslední z trojice, Michelle Knightová, je stále v nemocnici.

V domě v Clevelandu ve státě Ohio byly nalezeny tři ženy unesené v letech 2002 až 2004. V pondělí se jedné z nich, Amandě Berryové, podařilo s pomocí souseda utéci. [celá zpráva]

Podezřelí bratři Onil, Ariel a Pedro Castrovi (zleva do prava)

Podezřelí bratři Onil, Ariel a Pedro Castrovi (zleva do prava)

FOTO: ČTK/AP

Policie pak osvobodila i zbylé dvě ženy. Spolu s Arielem Castrem, který je podezřelý z jejich únosu, policisté vyšetřují i jeho dva bratry Onila a Pedra.