Z policejní zprávy vyplývá, že se jednačtyřicetiletý podplukovník Krusinski o nedělním poledni opil a pak se na parkovišti v nákupním centru Crystal City sápal po poprsí a hýždích ženy, kterou vůbec neznal. Dotyčná si ale obtěžování nenechala líbit, bránila se a přivolala policii, která násilníka zatkla.

Krusinského podle šerifova úřadu propustili ještě týž den na kauci 5000 dolarů (skoro 100 000 Kč). Z činu by se měl zodpovídat ve čtvrtek. O velení nad jednotkou "sexuální prevence a reakce" přišel vzápětí.

Případ se mezitím dostal na stůl šéfa Pentagonu Chucka Hagela, který již vyjádřil své "pobouření a znechucení" i očekávání, že se celá záležitost "rychle a rozhodně" vyřídí. Ministr obrany hodlá sexuální obtěžování v ozbrojených silách vymýtit.

Před dvěma lety vojáci ohlásili 3192 případů sexuálního napadení ve svých řadách. Tehdejší ministr obrany Leon Panetta ale odhadoval, že reálné číslo se blíží k 19 000, protože jen málo obětí svůj případ ohlásí. Čerstvější čísla nejsou k dispozici, nicméně přibývá soudních procesů i potrestaných velitelů, kteří se snažili nejhorší skandály zamést pod koberec.